BIG X – Samojezdna sieczkarnia polowa

KRONE zbudowała pierwszą sieczkarnię, zawieszaną na trzypunktowym układzie zawieszania, już w 1962 roku. Rolnictwo rozwijało się bardzo szybko i KRONE zawsze wyprzedzała życzenia klientów. Ważnym krokiem w rozwoju tych maszyn było wprowadzenie trzyrzędowej sieczkarni zawieszanej MC16B. Spowodowało to już w osiemdziesiątych latach zwiększenie wydajności i tendencja ta jest kontynuowana do dnia dzisiejszego. Przy tym nowym poziomie sieczkarni polowych możemy dzisiaj nazwać BIG X 1000 maszyną rolniczą o największej mocy na świecie.

Podbieracz EasyFlow

Można dokonać wyboru: szerokość 3,00 m albo 3,80 m. Dzięki rezygnacji ze sterowanej bieżni krzywkowej uzyskuje się przepustowość zwiększona do 30%! Sześć wsporników palców i rozstaw palców wynoszący 55 mm zapewniają dokładne podbieranie we wszystkich warunkach.

Również przy zbiorze na kiszonkę z całych roślin, KRONE posiada odpowiednie rozwiązanie. W celu uzyskania wysokiej wydajności i umożliwienia bezpośredniego zbioru całych roślin, opracowano zespół tnący XDisc o szerokości roboczej 6,20 m. Duża wydajność, doprowadzanie zbieranych roślin do walców wstępnego prasowania bez strat oraz przewymiarowany podajnik ślimakowy i doskonała jakość ciecia charakteryzują to rozwiązanie.

Bezrzędowy przyrząd koszący do kukurydzy EasyCollect, o szerokościach roboczych od 6,00 m do 10,50 m (8,10,12 i 14 rzędów) to całkowicie nowa zasada działania, wprowadzona przez firmę KRONE. Obiegająca dookoła kolektory doprowadzają łodygi kukurydzy do zespołów roboczych sieczkarni zawsze w kierunku wzdłużnym. W KRONE jakość sieczki rozpoczyna się zupełnie z przodu.