COMPRIMA (prasy rolujące)

Comprima, prasa zwijająca, która wyznacza nowy poziom. Wraz z Comprima kupują Państwo doświadczenie kompetencje w dziedzinie konstrukcji pras, gdyż KRONE zna wymagania praktyki. Innowacje, takie jak niesterowalny podbieracz Easyflow i nowy system pracowania NovoGrip z prasami gumowo-tkaninowymi i poprzecznymi prętami zapewnia istotne wyższe gęstości bel i wydajności, spokojniejszą pracę, niższe koszty konserwacji i mniejsze zużycie. KRONE buduje to, czego oczekują klienci.

To trzyma: uchwyty prętów są przykręcane w tulejkach. Tulejki służą jako element dystansowy oraz umożliwiają mocne dokręcenie i zabezpieczenie nakrętek. Uchwyty prętów są umieszczone w zabezpieczony sposób w gumowym profilu pasa.

Pasy gumowo-tkaninowe z metalowymi prętami – idealne dla uzyskiwania najwyższej gęstości prasowania słomy, siana i kiszonki. Bardzo duże napięcie pasów zapewnia niezawodne, cierne przenoszenie mocy napędu.

EasyFlow – niesterowany podbieracz o szerokości roboczej 2,150 mm według DIN 11220. Dzięki prędkości obrotowej zwiększonej o 30% prasy te maja zwiększoną wydajność i zmniejszone zużycie.

To każdy zna: nierównomiernie ułożone wały pokosu, nieuważna jazda – nagle kanał transportowy zapycha się. W Comprima XC nie jest to żadnym problemem. Tutaj uchyla się dno kanału transportowego wraz z nożami w dół i materiał może bez przeszkód przepłynąć dalej. Zapchanie jest usunięte. Przy tym systemie nie potrzeba zmieniać kierunku obrotów wirnika tnącego. Dzięki hydraulicznie uchylanemu dnu kanału transportowego oszczędza się czas i chroni się maszynę.