Kultywator wirnikowy

Kultywator wirnikowy KG posiada zalety brony wirnikowej ale oprócz tego, posiada również mocny profil wannowy, większą średnicę wałków i mocniejsze zęby. Jedynie kultywator wirnikowy AMAZONE, ze sprawdzonymi “zębami ciągnącymi” wsuwa się w glebę i zachowuje żądaną głębokość roboczą. Także zbite, ciężkie gleby są bezproblemowo rozluźniane kultywatorem wirnikowym, który jednocześnie intensywnie miesza glebę ze słomą. Luźna mieszanina słomy z glebą, może swobodnie przemieszczać się przed duże, wolne przestrzenie maszyny powyżej nośnika narzędzi. W połączeniu z siewnikami AMAZONE i redlicami RoTeC-(rolkowymi), “zęby ciągnące” umożliwiają oszczędny i chroniący środowisko, siew w mulcz. Kultywator wirnikowy KG, dostępny jest w trzech różnych wersjach:

1. Wydajny KG Special o 3 lub 4 m szerokości roboczej przeznaczony jest do współpracy z ciągnikami o mocy do 220 KM.

2. KG Super o szerokości roboczej 3, 4 lub 4,5 metra z nową, wydajną przekładnią i seryjnie wzmocnionymi zębami współpracuje z ciągnikami o mocy do 300 KM. KG Super można opcjonalnie zamówić z układem hydraulicznej zmiany głębokości oraz z chłodnicą oleju.

3. Dwuczęściowy kultywator wirnikowy o 4,0 m, 5,0 m lub 6,0 m szerokości roboczej, który można hydraulicznie złoży do 3,0 m szerokości transportowej (do współpracy z ciągnikami do 220 kW/300 KM).