Maszyny wielozadaniowe ZX

Ekonomiczna praca oznacza zwiększanie wydajności, obniżkę kosztów i optymalizację wykorzystania rocznego. Z tego powodu firma KRONE, będąca specjalista w dziedzinie przyczep zbierających i pojazdów użytkowych, opracowała uniwersalną przyczepę ZX.
ZX zwraca uwagę swoim rzeczywiście podwójnym zastosowaniem. Pojazd ten może pracować jako przyczepa zbierająca i wóz dozujący przy zbiorze kukurydzy i zielonki, ale może być również użyty jako przyczepa do transportu sieczki.

Dzięki zastosowaniu niesterowanego pobieracza EasyFlow i dużego wirnika tnącego o szerokości 1840 mm, przyczepa uniwersalna ZX, posiadająca teoretyczną długość cięcia 37 mm, jest również pełnowartościową, wysokowydajną kosiarko-ładowaczem. Do napędu wirnika tnącego firma KRONE stosuje wyłącznie przekładnię zębatą czołową, pracującą w kąpieli olejowej.

Podłoga wykonana całkowicie ze stali i obustronny napęd podnośnika podłogowego o podwójnej mocy, w wykonaniu seryjnym –  dzięki temu przyczepa nadaje się bardzo dobrze do trudnych warunków eksploatacji usługowej. Przekładanie posuwu i ich silniki hydrauliczne są zabezpieczone w ramie. Podwójny przenośnik podłogowy jest zaprojektowany na najwyższe obciążeni. Przez przełączanie zaworu hydraulicznego można włączyć dwukrotnie większą prędkość przenośnika podłogowego.