PRASOOWIJARKI (prasy rolujące)

Comprima CF 155 XC, z półzmienną komorą prasowania oraz CV 150 XC ze zmienną komorą prasowania: zakup, który się opłaca. Dzięki takiemu zestawowi pras i owijarek KRONE można wykonywać dwie operacje jednocześnie. Nie musimy stosować drugiego ciągnika, ponieważ prasa i podwójna owijarka pochodzą od jednego producenta, więc wszystkie operacje są doskonale skoordynowane.

CombiPack to całkowicie topowa maszyna wśród pras do formatowania bel okrągłych zintegrowanych z owijarką. CombiPack 1250 Multicut posiada stałą komorę prasowania bel o średnicy 1,25 m. Operacje robocze – prasowanie i owijanie – przebiegają równomiernie i automatycznie. Potrzebny jest tylko jeden traktorzysta i jeden ciągnik. Oznacza to zmniejszenie nakładów czasu i kosztów, co przedtem było niemożliwe. Oczywiście KRONE stawia również w przypadku typoszeregu CombiPack na sprawdzoną w tysiącach egzemplarzy koncepcję obiegającego dookoła przenośnika łańcuchowo – listwowego.
Przy pełnej komorze prasowania lub po osiągnięciu założonego nacisku formowania, traktorzysta otrzymuje sygnał do zatrzymania się, siatka zostaje wyrzucona i bela jest owijana przez siatkę. Następnie otwiera się tylna klapa prasy. Podnośnik bel kładzie belę na stole do owijania. Podczas gdy z przodu nadal odbywa się prasowanie, z tyłu rozpoczyna się proces owijania. Po wykonaniu nastawionej liczbie owinięć operacja ta samoczynnie wyłącza się, gdy operator ponownie zatrzyma maszynę. Po ukończeniu następnej beli, stół owijarki przechyla się do tyłu i odkłada bele na gruncie, za pomocą gumowego fartucha.