PRASY KOSTKUJĄCE (BIG PACK)

Wraz z prasą do formowania bel prostopadłościennych, firmy KRONE kupują Państwo doświadczenie i kompetencje w dziedzinie konstrukcji pras. KRONE zna różne wymagania praktyki i oferuje kompletny program produkcji pras ze wszystkimi wymiarami kanałów. Innowacje, które znalazły międzynarodowe uznanie, jak zmienny system napełniania, unikatowe wyposażenie MultiBale i niesterowany podbieracz EasyFlow uzasadniają sukces BigPack firmy KRONE, gdyż KRONE buduje to czego oczekują klienci.

Zmienny system napełniania (VFS) firmy KRONE zapewnia uzyskiwanie twardych bel o stabilnym kształcie, również przy niewielkiej ilości pokosu i niskiej prędkości jazdy. Zasada działania systemu VFS: bęben podający i podajnik dostarczają zebrany materiał najpierw do kanału transportowego, gdzie jest on gromadzony i wstępnie zagęszczany. Dopiero po całkowitym napełnieniu kanału transportowego, palce podajnika transportują zebrany materiał do kanału prasy.

MultiBale wyłącznie w firmie Krone: do dziewięciu pojedynczych bel, w jednej dużej beli. Wyróżniona nagrodą technologia MultiBale upraszcza manipulację belami. Długość małych bel można regulować w zakresie od 0,3 do 1,35 m. Oczywiście można również prasować konwencjonalne bele prostopadłościenne, o długości 2,70 m. Stosując system MultiBale można pozyskać nowych klientów, gdyż BIG PACK można wykorzystać jeszcze wszechstronniej.

Big Pack 1290 HDP

HDP(High-Density-Press) – tak brzmi nowa magiczna formuła KRONE, stosowana przy uzyskiwaniu bel prostopadłościennych o wysokim stopniu zgniotu. Big Pack 1290 HDP z kanałem o wymiarach 120×90 cm i przedłużonym kanałem prasy tworzy nowy poziom stopnia zgniotu. W porównaniu z konwencjonalnymi prasami do formowania bel prostopadłościennych, bele prostopadłościenne uformowane w systemie HDP osiągają masę większą o 25%.

PreChop

Rynek słomy zyskuje coraz bardziej na znaczeniu i dlatego istotne jest, aby elastycznie wdrażać coraz wyższe wymagania. Słoma była zawsze zbierana na ściółkę bezpośrednio z pola za pomocą sieczkarni polowej, ale nakład logistycznie w tej technologii zbioru jest znaczny. Problemy stwarza przede wszystkim magazynowanie luźnego materiału, który zajmuje dużo cennego miejsca. Na potrzeby te firma KRONE odpowiedziała wprowadzeniem systemu PreChop, w którym pocięty na sieczkę materiał jest doprowadzany bezpośrednio do prasy, i w ten sposób ciecie na sieczkę i prasowanie jest wykonywane w jednej operacji.